02/04/2011

CASTROCARO TERME - PIANDISPINO

 

 

 

CISp. IV RADUNO TRIENNALE DI RAZZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cisp2011 014

 

 

 

Stuart and Kamuzu wait for their 'run' in the prove. No luck here. Managed to stop Kamuzu on three  Caprioli deer that bounded away and then managed to work up on a cock pheasant through heavy woodland  but the bird was disturbed by the keeper before the dog could point it. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

218189_141260735943047_140924515976669_242229_6126472_n

'Silver'.

 

Image1IMG_6180

'Nemo' Brown roan open winner reserve CAC  Judge Massimino.

 

nyikacisp1

Judge Grazi Poli examines 'Nyika'

 

untitledCastrocaro Terme 181

'Nyasa' handled by Stefano Tassino under Judge Nicola Spencer. Winner Junior female brown roan.

 

 

 

RESULTI

 

 

 




Classe

Nome soggetto

Classifica /Qualifica

Proprietario

MASCHI CAMPIONI B.A. LUCA MASSIMINO

TOZZI ROSS CYNOPOLIS

10 ECCELLENTE

BLINKA TOMAS

MASCHI CAMPIONI B.A. LUCA MASSIMINO

DONALD

20 ECCELLENTE

MARTINI ENNIO

MASCHI CAMPIONI B.A. LUCA MASSIMINO

DAVIDENSI'S COBRA

30 ECCELLENTE

SERVILLO CIRO

MASCHI LIBERA B.A. LUCA MASSIMINO

PIPPO DELLA BECCA

10 ECC.CAC MIGLIORE DI RAZZA

AMBROGIO GARBELLI

MASCHI LIBERA B.A. LUCA MASSIMINO

ORAZIO

20 ECCELLENTE

ENRICO NALDI

MASCHI LIBERA B.A. LUCA MASSIMINO

EPITHELIUM ZIRCONE

30 ECCELLENTE

ELIO MISSIROLI

MASCHI LAVORO B.A. LUCA MASSIMINO

ARTU' DELLA BECCA

10 ECC. CAC

ERNESTO GARANZINI

MASCHI LAVORO B.A. LUCA MASSIMINO

GIGI

20 ECC. RIS. CAC

MARCO QUARGNOLO

MASCHI LAVORO B.A. LUCA MASSIMINO

DAVIDENSISI'S CIRO

30 ECCELLENTE

ANTONIO D'ARRIGO

MASCHI INTERMEDIA B.A. LUCA MASSIMINO

EPITHELIUM GONDRANO

10 ECC. R. CAC

ALESSANDRO MALUCCELLI

MASCHI INTERMEDIA B.A. LUCA MASSIMINO

BALDO DEL SUBASIO

20 ECCELLENTE

GIOVANNI DIOTAIUTI

MASCHI INTERMEDIA B.A. LUCA MASSIMINO

EPITHELIUM IRIDIO

30 MOLTO BUONO

ORIANO ZUCCHERI

MASCHI CAMPIONI R.M. LUCA MASSIMINO

COUCHFIELDS PUCCINI DEL MUCRONE

10 ECCELLENTE

BRUSTEIN-BROOKS-CARUCCI

MASCHI CAMPIONI R.M. LUCA MASSIMINO

PERUGINO DAL PODERE ANTICO

20 ECCELLENTE

VAN DOORN & VAN LIESHOUT-PENNINGS

MASCHI CAMPIONI R.M. LUCA MASSIMINO

MICO

30 ECCELLENTE

ALESSANDRO MALUCCELLI

MASCHI LIBERA R.M. LUCA MASSIMINO

NEMO DEL SUBASIO AT SANJIKA

10 ECC. R.CAC

GRIFFIN

MASCHI LIBERA R.M. LUCA MASSIMINO

GIGIO

20 ECCELLENTE

ORIANO MARCHETTI

MASCHI LIBERA R.M. LUCA MASSIMINO

RASTI DELLA BECCA

30 MOLTO BUONO

AMBROGIO GARBELLI

MASCHI LAVORO R.M. LUCA MASSIMINO

ARIO DELLE ACQUE ALTE

10 ECC. CAC

ANDREA SELVI

MASCHI LAVORO R.M. LUCA MASSIMINO

DINO DEL BRENTON

20 ECC. R. CAC

LEONARDO ANTONIELLI

MASCHI LAVORO R.M. LUCA MASSIMINO

RENO DEL MUCRONE

30 ECCELLENTE

NADIA GUERRINI

MASCHI INTERMEDIA R.M. LUCA MASSIMINO

MORO DI CASCINA CROCE

10 ECC. CAC

ROBERTO PENAZZI

MASCHI INTERMEDIA R.M. LUCA MASSIMINO

NIBBIO DEI MORENICI

20 ECCELLENTE

PAOLO OLIVO

MASCHI INTERMEDIA R.M. LUCA MASSIMINO

TREBBIO DELL'ADIGE

30 ECCELLENTE

CAROLYN PICKAUER

FEMMINE CAMPIONI B.A. MARIA GRAZIA POLI

BUFFO BIMBETTA OF THESTOKKEN FERRY

10 ECCELLENTE

F. KRIJBOLDER

FEMMINE LIBERA B.A. MARIA GRAZIA POLI

EPITHELIUM GRAMIGNA

10 ECC. CAC

AGNESE SOANA

FEMMINE LIBERA B.A. MARIA GRAZIA POLI

RONDA

20 ECC. R. CAC

MASSIMO BORGHETTI

FEMMINE LAVORO B.A. MARIA GRAZIA POLI

COUCFIELDS PAOLINA DEL MUCRONE

10 ECC. CAC

NADIA GUERRINI

FEMMINE LAVORO B.A. MARIA GRAZIA POLI

EPITHELIUM PANDORA

20 ECC. R. CAC

GIANFRANCO MERLO

FEMMINE LAVORO B.A. MARIA GRAZIA POLI

SOFIA DEL PRATOMAGNO

30 ECCELLENTE

MARIO TORNIAI

FEMMINE INTERMEDIA B.A. MARIA GRAZIA POLI

AIDA

10 ECCELLENTE

NERINO RANDI

FEMMINE INTERMEDIA B.A. MARIA GRAZIA POLI

REGINA

20 ECCELLENTE

MARCO TAGLIANI

FEMMINE INTERMEDIA B.A. MARIA GRAZIA POLI

EPITHELIUM HONDA

30 ECCELLENTE

ALL.TO EPITHELIUM

FEMMINE VETERANI B.A. MARIA GRAZIA POLI

BELINDA

10 ECCELLENTE MIGLIOR FEMMINA

ALL.TO EPITHELIUM

FEMMINE VETERANI B.A. MARIA GRAZIA POLI

MILLA DEL PRATOMAGNO

20 ECCELLENTE

MARIA BARBARA GLUCKERT

FEMMINE CAMPIONI R.M. MARIA GRAZIA POLI

EPITHELIUM ZOE

10 ECCELLENTE

GIANFRANCO MERLO

FEMMINE CAMPIONI R.M. MARIA GRAZIA POLI

ITALIX MILENA OLIVIA

20 ECCELLENTE

S. HUDSON & C. FRY

FEMMINE CAMPIONI R.M. MARIA GRAZIA POLI

STANNAMORE CARA CARITA DI CATO

30 ECCELLENTE

ANNETTE WYNSONN

FEMMINE LIBERA R.M. MARIA GRAZIA POLI

COUCHFIELDS COCA DEL MUCRONE

10 ECCELLENTE

NADIA GUERRINI

FEMMINE LIBERA R.M. MARIA GRAZIA POLI

RITA

20 ECCELLENTE

ALL.TO EPITHELIUM

FEMMINE LIBERA R.M. MARIA GRAZIA POLI

GRETA

30 ECCELLENTE

ENZO QUARGNOLO

FEMMINE LAVORO R.M. MARIA GRAZIA POLI

RUA

10 ECCELLENTE

FLAVIO GALLETTI

FEMMINE LAVORO R.M. MARIA GRAZIA POLI

EPITHELIUM EURIDICE

20 MOLTO BUONO

ANTONIO RENZI

FEMMINE LAVORO R.M. MARIA GRAZIA POLI

QUIETA DEI COLLI MORENICI

30 MOLTO BUONO

CLAUDINO ROSI

FEMMINE INTERMEDIA R.M. MARIA GRAZIA POLI

EPITHELIUM ISOTTA

10 ECC. R. CAC

GIANFRANCO MERLO

MASCHI GIOVANI B.A. NICOLA SPENCER

EPITHELIUM LORD BYRON

10 ECCELLENTE

ALL.TO EPITHELIUM

MASCHI GIOVANI B.A. NICOLA SPENCER

BALDO DEL BUONVENTO

20 ECCELLENTE

ALL.TO DEL BUONVENTO

MASCHI GIOVANI B.A. NICOLA SPENCER

URO DEL BUONSANTO

30 MOLTO BUONO

MARCO DALL'AGLIO

MASCHI JIUNIORES-PUPPY B.A. NICOLA SPENCER

ZEUS

10 MOLTO PROMETTENTE

GIANFRANCO MERLO

MASCHI JIUNIORES-PUPPY B.A. NICOLA SPENCER

MALFIDUS DI REGIONE MONTAGNOSA

20 PROMETTENTE

WYNSONN GUUS EN ANNETTE

MASCHI JIUNIORES-PUPPY B.A. NICOLA SPENCER

BARONE

30 ABBASTNZA PROMETTENTE

ENRICO NALDI

FEMMINE GIOVANI B.A. NICOLA SPENCER

COUCHFIEELDS DONATELLA DEL MUCRONE

10 ECCELLENTE MIGLIOR GIOVANE

BRUSTEIN-BROOKS-CARUCCI

FEMMINE GIOVANI B.A. NICOLA SPENCER

STANNAMORE FLORA DORA DOT COM

20 MOLTO BUONO

WYNSONN ANNETTE

FEMMINE JUNIORES-PUPPY B.A. NICOLA SPENCER

ZELINDA DEL BUONSANTO

10 PROMETTENTE

SUSANNA BERTACCINI

MASCHI GIOVANI R.M. NICOLA SPENCER

ARIS

10 ECCELLENTE

NADIA GUERRINI

MASCHI GIOVANI R.M. NICOLA SPENCER

DIARNO DELLE SABBIE D'ORO

20 ECCELLENTE

ROBERTO PAGANI

MASCHI GIOVANI R.M. NICOLA SPENCER

ARBO

30 MOLTO BUONO

ROBERTO BARLETTI

MASCHI JIUNIORE-PUPPY R.M. NICOLA SPENCER

HAGRID DI REGIONE MONTAGNOSA

10 MOLTO PROMETTENTE

F. KRIJBOLDER

MASCHI JIUNIORE-PUPPY R.M. NICOLA SPENCER

ADAMO DEL BUONSANTO

20 MOLTO PROMETTENTE

MAURIZIO MOZZOLON

FEMMINE GIOVANI R.M. NICOLA SPENCER

SANJIKA NYASSA

10 MOLTO BUONO

GRIFFIN

FEMMINE GIOVANI R.M. NICOLA SPENCER

UVETTA ROSS CYNOPOLIS

20 MOLTO BUONO

ALL.TO ROSS CYNOPOLIS

FEMMINE GIOVANI R.M. NICOLA SPENCER

UMBRIA ROSS CYNOPOLIS

30 MOLTO BUONO

TEREZA HOLOUBKOVA

FEMMINE JIUNIRES-PUPPY R.M. NICOLA SPENCER

COLPO DI FULMINE AFRA

10 MOLTO PROMETTENTE

HOMMEN SUSANNE & PATRIK

FEMMINE JIUNIRES-PUPPY R.M. NICOLA SPENCER

MUILTJE DI REGIONE MONTAGNOSA

20 MOLTO PROMETTENTE

F. KRIJBOLDER

FEMMINE JIUNIRES-PUPPY R.M. NICOLA SPENCER

MOSA

30 PROMETTENTE

ALESSANDRO PASIAN

1 APRILE 2011

PIANDISPINO

PROVA DI CACCIA

LIBERA CONTINENTALI ITALIANI

LIBERA CONT.IT. PIERO FRANGINI 10 BATTERIA

ENNE SP.

10 ECCELLENTE

POLACCI-POLACCI

LIBERA CONT.IT. PIERO FRANGINI 10 BATTERIA

BIRO DEL BRENTON SP.

20 MOLTO BUONO

ANTONIELLI-ANTONIELLI

LIBERA CONT.IT. SERGIO PIVA 20 BATTERIA

ODESSA DI MORGHENGO SP.

C.Q.N.

TIROTTI-TIROTTI

LIBERA CONT.IT. MARIO DI PINTO 30 BATTERIA

DIRCE DEL BUONVENTO SP.

10 MOLTO BUONO

MENCIO - MENCIO

LIBERA CONT.IT. ALESSANDRO EVANGELISTI 40 BATTERIA

GASTONE SP.

10 ECCELLENTE

QUARGNOLO - QUARGNOLO

3 APRILE 2011

PIANDISPINO

PROVA DI CACCIA

SPECIALE SPINONI

SPECIALE SPINONI GIUSEPPE COLOMO MANFRONI 10 BATTERIA

VAREN DEL PRATOMAGNO

10 ECCELLENTE

ESPERTI - NELLI

SPECIALE SPINONI GIUSEPPE COLOMO MANFRONI 10 BATTERIA

AGATA

20 MOLTO BUONO

SELVI - NELLI

SPECIALE SPINONI ALESSANDRO EVANGELISTI 20 BATTERIA

EPITHELIUM PANDORA

10 MOLTO BUONO

MERLO -MERLO

SPECIALE SPINONI LIBERO ASIOLI 30 BATTERIA

FALCO DI MORGHENGO

10 ECC. CAC

LOZZA - VILLA

SPECIALE SPINONI LIBERO ASIOLI 30 BATTERIA

DAVIDENSIS'S CIRO

20 ECC. RIS. CAC

D'ARRIGO-D'ARRIGO

SPECIALE SPINONI LIBERO ASIOLI 30 BATTERIA

GRISA

30 MOLTO BUONO

GALVI GALVI

SPECIALE SPINONI MARIO DI PINTO 40 BATTERIA

GIUVINOT

10 ECC. CAC

MICCIO - TOGNOLO

SPECIALE SPINONI MARIO DI PINTO 40 BATTERIA

ARNO

20 ECCELLENTE

DAVIDE - DAVIDE

SPECIALE SPINONI MARIO DI PINTO 40 BATTERIA

VARDA

30 MOLTO BUONO

MAEDER - MAEDER

SPECIALE SPINONI SERGIO PIVA 50 BATTERIA

ALADINO DEL SUBASIO

C.Q.N.

MENCIO - GIULIANI

SPECIALE SPINONI LUCA MASIMINO 60 BATTERIA

GEL DI MORGHENGO

10 MOLTO BUONO

TIROTTI - TIROTTI

SPECIALE SPINONI GIOVANNI GRECCHI 70 BATTERIA

ARTU' DELLA BECCA

10 ECCELLENTE

GARANZINI - REBASCHIO

SPECIALE SPINONI CLAUDIO CORTECCHIA 80 BATTERIA

ISO DEL BUONSANTO

10 ECC. CAC

ZUCCHERI ZUCCHERI

SPECIALE SPINONI CLAUDIO CORTECCHIA 80 BATTERIA

RENO ROSS CYNOPOLIS

20 ECCELLENTE

ZBORILOVA - ZBORILOVA